Blog

Rozmiary gabarytów do paczkomatów

Dodano: 24.05.2023

Spis treści:

 

Wraz z rozwojem e-commerce i rosnącym znaczeniem skrzynek InPost, coraz więcej osób korzysta z tych automatycznych punktów odbioru do wysyłki i odbioru przesyłek. Często jednak pojawia się pytanie dotyczące paczkomatów wymiarów InPost i sposobu dostosowania przesyłek do odpowiednich gabarytów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej trzem głównym gabarytom paczkomatów InPost: gabarytowi A, gabarytowi B i gabarytowi C. Ponadto, omówimy również przedmioty, które nie mogą być przesyłane za pomocą skrzynek InPost, oraz czas, jaki mamy na odbiór przesyłki po dostarczeniu do paczkomatu. Jeśli zastanawiasz się, jakie przesyłki można wysyłać za pomocą paczkomatów InPost, ten artykuł jest dla Ciebie!

 

Inpost rozmiar paczki


Inpost gabaryt A to najmniejszy rozmiar skrzynki InPost. Gabaryty paczkomatu dla tego wymiaru maksymalnie wynoszą 8 X 38 X 64 cm. Gabaryt A jest idealny dla małych przedmiotów, takich jak koperty, drobne gadżety czy niewielkie opakowania. Jeśli więc chcesz wysłać drobną przesyłkę, bez wątpienia gabaryt A będzie odpowiedni dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że dla większych przedmiotów konieczne będzie wybranie większego gabarytu.

Inpost gabaryt B jest kolejnym rozmiarem. wymiary paczkomatu dla tego rozmiaru wynoszą 19 X 38 X 64 cm. Gabaryt B jest przeznaczony dla przesyłek o średnich rozmiarach. Możesz wysłać w nim na przykład średniej wielkości pudełka, opakowania prezentowe czy ubrania. Pamiętaj, aby dostosować swoje przesyłki do gabarytu B, aby zapewnić ich bezpieczne i sprawnie przeprowadzone dostarczenie.

Inpost gabaryt C jest idealny jeśli masz do wysłania większą przesyłkę. Paczkomaty gabaryty dla tego wymiaru wynoszą 41 X 38 X 64 cm. Gabaryt C pozwala na wysyłkę większych paczek, takich jak większe pudełka, sprzęt domowy czy zakupy internetowe w większej ilości. Jeśli więc planujesz przesłać większą ilością przedmiotów, upewnij się, że wybierasz gabaryt C, aby pomieścić je wszystkie.

InPost: Jakie przesyłki są niedozwolone w paczkomatach

Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne przedmioty, które nie mogą być przesyłane za pomocą paczkomatów InPost. Są to między innymi:

  • Łatwopalne materiały,
  • Substancje niebezpieczne, takie jak chemikalia, materiały radioaktywne czy toksyczne substancje,
  • Żywność łatwo psująca się lub wymagająca specjalnych warunków przechowywania,
  • Przedmioty o dużej wartości, takie jak kosztowności, biżuteria czy dokumenty o znaczeniu prawnym.

Jeżeli planujesz wysłać którykolwiek z tych przedmiotów, konieczne będzie skorzystanie z innej metody wysyłki, która jest odpowiednia i bezpieczna dla danego rodzaju przesyłki.

Paczkomaty InPost, ze względu na swoje wymiary i różne gabaryty, stają się coraz popularniejszym wyborem zarówno dla odbiorców, jak i nadawców przesyłek. Ich wygoda i dostępność sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, które szukają szybkich i efektywnych rozwiązań logistycznych. Jednak pamiętaj, że aby w pełni skorzystać z korzyści, jakie oferują skrzynki InPost, ważne jest zrozumienie, jakie przesyłki są do nich dopuszczalne, a jakie nie, oraz przestrzeganie zasad dotyczących terminowego odbioru przesyłek.


 

 

Wstecz

To może Cię zainteresować